rcs sporočila

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.187
275
83
Tega še nisem odkril...
Poglobi se, nastavitve, poraba podatkov. Je čist simpl, po mojem ima android od pamtiveka (zelo stare verzije) to. Nek graf kaže, poraba, potem pa mesečno kllikni, je po verzijah mal različno, pri meni (samsung) grem na Data usage, Mobile data usage, pol pa nastaviš kdaj je start billing cycle, set data warning lahko nastaviš, set data limit, pa je to to. Simpl, brez muke, dela ko šus... če nisi ziher probaj pri 1mb warning pa pri 2mb ustavitev pa boš videl kaj ti prikaže, pol pa samo v GB pretvoriš kolikor rabiš. Če ne pa poguglaj
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.630
102
63
Poglobi se, nastavitve, poraba podatkov. Je čist simpl, po mojem ima android od pamtiveka (zelo stare verzije) to. Nek graf kaže, poraba, potem pa mesečno kllikni, je po verzijah mal različno, pri meni (samsung) grem na Data usage, Mobile data usage, pol pa nastaviš kdaj je start billing cycle, set data warning lahko nastaviš, set data limit, pa je to to. Simpl, brez muke, dela ko šus... če nisi ziher probaj pri 1mb warning pa pri 2mb ustavitev pa boš videl kaj ti prikaže, pol pa samo v GB pretvoriš kolikor rabiš. Če ne pa poguglaj

Našel sem samo za omejitev podatkovnega volumna v roamingu.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.527
1.310
113
Iskajoč brata
Mene moti, ker sms so delovani normalno brez mobilnih podatkov. Kjer ni dobrega signala, si lahko pošiljal sms-e.
To je bila surething.... da je delalo. Sedaj je jajcanje a bo delalo al ne....
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.759
596
113
Zdravo, ali vam je tudi preklopilo pred kratkim (znotraj pol leta) iz SMS na RCS?
Gre še komu na jetra, da moraš imeti mobilne podatke, da dobiš jeben rcs.
Edino varianto, ko si nekje bogu za ledžima so skensksal, ker si brez mobilnih podatkov....

sem malo probal preklopit nazaj na sms in seveda nisem prejel RCS od drugih uporabnikov. Zjebal sistem čist

Je pa tudi pozitivna plat zgodbe, RCS dobiš tudi, če je telefon brez signala mobilnega operaterja in na wifiju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr in drevored

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.500
3.550
113
Ne vem zakaj se ostali 3 operaterji tako branijo vowifi ja.

Telekom gre še Backup call čez telemach ali pa A1, če uporabljaš Samsung telefon.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.571
691
113
Ja tam kjer imaš 4g signal od konkurence pa nobenega od mobitela, naredi volte povezavo preko podatkov drugega operaterja.

aha, preko druge SIM kartice za podatkovno liniji.

Sliši se zanimivo.

Recimo:
Sem v Švici
SIM1 - mobitel
SIM2 - švicarska kartica
izklopim SIM1
bom dosegljiv na Mobitel številko?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.571
691
113
aha, preko druge SIM kartice za podatkovno liniji.

Sliši se zanimivo.

Recimo:
Sem v Švici
SIM1 - mobitel
SIM2 - švicarska kartica
izklopim SIM1
bom dosegljiv na Mobitel številko?
Vprašanje #2. Kateri telefoni to podpirajo?
Google pravi: tudi Iphone in Pixel 6/7
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.500
3.550
113
Ali bob zaracuna mms ce posljes sliko kot rcs?
aha, preko druge SIM kartice za podatkovno liniji.

Sliši se zanimivo.

Recimo:
Sem v Švici
SIM1 - mobitel
SIM2 - švicarska kartica
izklopim SIM1
bom dosegljiv na Mobitel številko?
Na Samsungu ne. Ker mora delati oboje na volte in tega ti mobitel ne omogoča v tujini.
Gre pa na enem telefonu Hotspot.
Drugega Mobitel pa na Flight mode pa samo vklopiš wifi in dela.