Olje in uradni servis

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Bliža se prvi servis na 20.000.

Ker bom peljal na uradni servis in ker imajo (ponavadi) zasoljene cene predvsem olja me zanima, če je možno, da kupim svoje olje (po specifikacijah iz servisne knjige), ga prinesem s sabo, servis pa naredi ostalo kot ima določeno za to kilometrino.
Peljal bom na uradni Hyundai servis.

Je kdo že naredil kaj takega in ali so uradniki kaj komplicirali?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Seveda je možno, ampak tega ne vidijo radi. Zato rečejo, da ni možno in folk se ponavadi pusti nategovat.

Zahtevaj predračun po specifikacijah, kjer bo razvidna tudi cena olja. Povej, da ti kot nobody v prvi avto štacuni ali na mimovrste dobiš olje za pol njihove cene ali manj, pa ga vzameš v litrski embalaži in ne v sodu. In naj ti ponudijo enako ceno. Ne? Ok, potem prineseš svoje olje. Ne gre? Zahtevaj šefa >> njegov kontakt pri uvozniku >> klic na urad za varstvo potrošnikov (zgodba se bo itak končala že veliko prej, samo ne se pustit nategnit)

Enako lahko narediš tudi z rezervnimi deli. Če so OEM deli cenejši, vzami te. Postopek je enak kot pri olju.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Tako je, zmeni se da pač plačaš delovno uro, material prineseš...če ti na prvem servisu rečejo ne, pojdi do drugega, simpl.....se da vse urediti, ker te njihove cene so res bolane.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Jaz sem za Renaulta vedno naročil olje preko spletne trgovine in ga prinesel na servis, pa niso nikoli komplicirali.
Je bilo pa približno 50% cenejše olje, kot pri pooblaščenem servisu.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
meni so olje aral na servisu zaracunali 22 eurov,v bauhausu pa je isto olje 9 eurov,pogled v servis knjigo kakšno olje moraš imeti W.. in ga lahko prineseš zraven in ti morajo zaračunati samo delo,pogoj za opravljen servis pa ni nakup olja pri njih,isto kot če bi šel vulkanizerju in ti ne bi zmontirali gum,ker jih nisi kupil pri njih

lp
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Na uradnem servisu kamor vozim avto sprejmejo lastno olje samo zaračunajo 5€ za razgradnjo odpadnega olja.
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
ko sem biu še neumen in nisem sam delal rednih servisov so na pooblaščenem servisu (citroen ter mazda) menjal, če sm ga meu sabo, sam je pa res da ne skačejo v zrak od veselja
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Moram priznati, da nikoli nisem razmišljal v smeri, da bi sam prinesel kakšen rezervni del ali potroši material na kateri koli servis, a ko prebiram zapisano se sprašujem zakaj ne? Nenazadnje, celo že vsak prihranjen cent presneto prav pride.
Se mi pa takoj pojavijo nova vprašanja: Koliko je razlika npr. med ceno olja na servisu in ceno olja v "moji" prodajalni ob upoštevanem času, porabljenem gorivu, morebitni kavici... In kako je z garancijo servisnih del , če se mi po npr. 14 dnevih zruši mašina? Ali npr. zletim s ceste, ker zavore niso prijele? Je za katastrofo kriva: izvedba del, kvaliteta olja, napaka na zavornih ploščicah...? Če del ali material ne bi bil moj, me to ne bi nič brigalo. Kriv je servis, jasno!
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Na uradni VW servis v Ljubljani vedno prinesem svoje olje pa ga vedno brez vprašanj ali negodovanja zamenjajo. In to na kratkih ter dolgih servisnih intervalih.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.976
5.398
113
Ce hocš bit picajzlast hyundai ima castrol al pa shell...
Sam u naša 2 i30 točim shell ultra diesel 5w40, ga majo u leclerku po 5L = 34eur, če je pa v akciji majo pa ponavad 6 al pa po 7L za isto ceno! (P.s.: če maš dpf dizla glej 5w30 shella)
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Moram priznati, da nikoli nisem razmišljal v smeri, da bi sam prinesel kakšen rezervni del ali potroši material na kateri koli servis, a ko prebiram zapisano se sprašujem zakaj ne? Nenazadnje, celo že vsak prihranjen cent presneto prav pride.
Se mi pa takoj pojavijo nova vprašanja: Koliko je razlika npr. med ceno olja na servisu in ceno olja v "moji" prodajalni ob upoštevanem času, porabljenem gorivu, morebitni kavici... In kako je z garancijo servisnih del , če se mi po npr. 14 dnevih zruši mašina? Ali npr. zletim s ceste, ker zavore niso prijele? Je za katastrofo kriva: izvedba del, kvaliteta olja, napaka na zavornih ploščicah...? Če del ali material ne bi bil moj, me to ne bi nič brigalo. Kriv je servis, jasno!

Razlika v ceni je kar precejšnja. Meni npr. 30 € že nakaj pomeni zato tudi razmišljam v smeri pocenitve servisa (na uro preračunano iz mojega neto niti približno toliko ne zaslužim).

Glede garancije: če je olje original zapakirano, ima specifikacije kot jih zahteva servisna knjiga... zakaj bi bilo olje krivo za to da kaj crkne?

Kaj pa če vajenc na servisu vlije napačno olje noter kljub temu - ne uporabi mojega?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ce hocš bit picajzlast hyundai ima castrol al pa shell...
Sam u naša 2 i30 točim shell ultra diesel 5w40, ga majo u leclerku po 5L = 34eur, če je pa v akciji majo pa ponavad 6 al pa po 7L za isto ceno! (P.s.: če maš dpf dizla glej 5w30 shella)

Sprašujem pa za i30 1.4 bencin.

Morda veš kaj se menja na prvem servisu? Koliko je približna cena?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.976
5.398
113
Mam tud sam 1.4 bencinca......prvega srvisa še nisem imel ( še mam 11kkm do njega) .....sem si pa sam menjal olje pri 5000km...

Sam je jeba ker oljnega filtra nisem uspel zamenjat....ma okol njjega tolk nabasan da z ketno oz trakom ne prideš zravn.....je treba nabavt natični ključ za filter odšravfat.....

Približna cena za prvi servis glede na fotrovga 1.6 dizla je okol 200eur....od tega pride sam olje cca 100eur ( dizel ma mal več olja = 5,3L ).....tko da obolitis
smile-1.gif


Fotrov je že izven garancije ( mel še triletno) tko da mu olje in vse filtre sam menjam že.......mojga bom servisiral na uradnem ene 3 leta ( 3je servisi) pol pa kozolc......vidu pr fotrovem vse kar je mel za it je šlo v 3h letih....so lepo popravl vse na garancijo (turbina pa neke volanske povezave) in zdej dela k urca
cheer.gif


Aia pa pazi še fora....avto ma podaljšan interval......odsvetujejo 10w40.....na servisu ti ga pa vseen točjo pa še zaračunajo k da je zlat...posledica je da castrola gtx 10w40 spije 0,5L na interval.......medtem ko sintetike (shell ultra) ki jo točim sam not ne spije 0
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.976
5.398
113
Aia pa še nasvet......ne tlač not nekih ACEA C3 5w30 olj ker se po tujih forumih prtožujejo nad glasnimi ventili (pač olje za DPF dizle z manj dodatki da se ne maši katalizator in pol maš glasne ventile....)

uzem raj xW40 gradiacijo......po možnosti ACEA CF/SM za dizle

Mal prelet: http://www.i30ownersclub.com/forum/index.php?action=forum
 
Nazadnje urejeno:

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:

Kaj pa če vajenc na servisu vlije napačno olje noter kljub temu - ne uporabi mojega?

sj to bodo nardil namerno, če jim boš prnesu boljše olje kot ga sami not vlivajo
smirk-1.gif
Nalil ti bodo svojga, tvojga ta dobrga bo pa mehankar meu zase

zato je najbolje da sam zamenjaš pa je
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Aia pa še nasvet......ne tlač not nekih ACEA C3 5w30 olj ker se po tujih forumih prtožujejo nad glasnimi ventili (pač olje za DPF dizle z manj dodatki da se ne maši katalizator in pol maš glasne ventile....)

uzem raj xW40 gradiacijo......po možnosti ACEA CF/SM za dizle


A to velja tudi za bencinarja?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik sniper007 pravi:
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:

Kaj pa če vajenc na servisu vlije napačno olje noter kljub temu - ne uporabi mojega?

sj to bodo nardil namerno, če jim boš prnesu boljše olje kot ga sami not vlivajo
smirk-1.gif
Nalil ti bodo svojga, tvojga ta dobrga bo pa mehankar meu zase

zato je najbolje da sam zamenjaš pa je

Hja... samo pol gre garancija, ne?
crazy1.gif

To pa glin nebi hotel...
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Aia pa še nasvet......ne tlač not nekih ACEA C3 5w30 olj ker se po tujih forumih prtožujejo nad glasnimi ventili (pač olje za DPF dizle z manj dodatki da se ne maši katalizator in pol maš glasne ventile....)

uzem raj xW40 gradiacijo......po možnosti ACEA CF/SM za dizle

Mal prelet: http://www.i30ownersclub.com/forum/index.php?action=forum

Olje je lahko tudi API SM/CF ter 5W 30 ter ACEA C3
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Aia pa še nasvet......ne tlač not nekih ACEA C3 5w30 olj ker se po tujih forumih prtožujejo nad glasnimi ventili (pač olje za DPF dizle z manj dodatki da se ne maši katalizator in pol maš glasne ventile....)

uzem raj xW40 gradiacijo......po možnosti ACEA CF/SM za dizle

a ni tako da za DPF more bit glih 5w30 in ne 5w40 ?