Okolju prijazni avtomobili

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.598
5.595
113
Zato, ker eni so v nenehni skrbi, da jih bo nekdo nategnil. Pa tudi, ce jih ne bo, da bodo drugi mislili, da so bili nategnjeni. Vecje sramote že skoraj ni, še da mu ženo kdo spelje, je bolj sprejemljivo, kot občutek, da je bil "nategnjen". Sploh pri avtih...

Eden rece celo, da se mora povprasat po zdravju, ker je kupil nov avto. Malo lazne skromnosti in samohvale, malo ziherhajta za v bodoce, da ga ne bo kdo zafrkaval, da je idiot... Kvazi dve muhi na en mah, v resnici nesigurnost v vsej svoji velicini.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.550
5.984
113
pri taščici
No, nekateri se tezje sprijaznijo s padcem iz 37 na 20. V treh ali 4 letih.
Oziroma imajo precej za povedat kako EV padajo cene. Imajo pa skab spomin, da so nedolgo nazaj tudi ICE tako padale cene.
Pa prej ali spet bodo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.550
5.984
113
pri taščici
Zato, ker eni so v nenehni skrbi, da jih bo nekdo nategnil. Pa tudi, ce jih ne bo, da bodo drugi mislili, da so bili nategnjeni. Vecje sramote že skoraj ni, še da mu ženo kdo spelje, je bolj sprejemljivo, kot občutek, da je bil "nategnjen". Sploh pri avtih...

Eden rece celo, da se mora povprasat po zdravju, ker je kupil nov avto. Malo lazne skromnosti in samohvale, malo ziherhajta za v bodoce, da ga ne bo kdo zafrkaval, da je idiot... Kvazi dve muhi na en mah, v resnici nesigurnost v vsej svoji velicini.

Ja, lahko bi sefu pokazal sredinca,, sel na socialo, pa se spilala turista z EV po balkanu. Za razliko 30 jurjev se z mojo cel let spilava turista po Balkanu z EV. ;)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.704
2.521
113
No, nekateri se tezje sprijaznijo s padcem iz 37 na 20. V treh ali 4 letih.
Oziroma imajo precej za povedat kako EV padajo cene. Imajo pa skab spomin, da so nedolgo nazaj tudi ICE tako padale cene.
Pa prej ali spet bodo.
Parkirji so vsi polni po amerik od preprodajalcev.

Da tudi ta balonček bo počil.


Tudi pri nas se bo poznalo kmalu....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.243
897
113
In s tem si dokazal kaj?
Da je glupi steva en bebec. Slep k marica, desetine km prehodi mimo polnilnic, wau. V bistvu se pohvalu, da je bil v Rimu, ne more pa iz alter frajer koze, da se ne bi na polno ven metal sam ... je tup pa ne rata. Vcadih je bolje bit tiho, se bo ze naucu, 1x. Skratka, pripravte se. Ne bo vodika, ne bo smrdlivcev, svet gre naprej in ena oblika energije bo polahko nuja. Elektrika v katerikoli obliki bo popapcala... Seveda ne takoj, sam druge ni. Kasna izgorevanja...
 
  • Haha
Reactions: jest5

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.095
5.316
113
No, nekateri se tezje sprijaznijo s padcem iz 37 na 20. V treh ali 4 letih.
Oziroma imajo precej za povedat kako EV padajo cene. Imajo pa skab spomin, da so nedolgo nazaj tudi ICE tako padale cene.
Pa prej ali spet bodo.

Padale so določenim modelom ali znamkam. Daj upoštevati še, da so cene novih avtov in inflacija poskočile v zadnjih 4 letih. Izguba pol cene v tem obdobju je realno gledano precej večja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Hanzi

dask

Fizikalc
21. sep 2023
237
232
43
Prava zmešnjava je tu okoli tega "nima nihče denarja", a tam se menimo o avtih ki so več kot 100k in da to ni problem za folk tu, kamoli v italiji, kjer so itak načeloma bogatejši.

Lahko pa napišeš strošek investicije, da se od glavne omarice potegne posebeje vodnika do šukota, ki bo prenesel 1kW. vv, jaz sem pred 5 leti naredil tako v bloku, vleklo se je celo 5 x 6mm, posebej zunanja omarica pod ključem, zza 150m vsega je bilo. Štromar mi je naračunal 300€. Verjetno bi zdaj bilo kake 500, ampak meni to ni nek jaki strošek?
Ne vem, a nočeš razumet ali pač enostavno ne razumeš.Nima veze, se izključim iz debate. Živiš v svoji sferi, ki s povprečnim državljanim pač nima veze.
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: jest5 in darjan

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.663
787
113
Stvar pogodb z zagotovljenimi odkupi, pač subvencija, ki se jo plačuje danes, namesto takoj ob izgradnji. Torej ne gre za tehnični problem ampak denarni.

Povedano po domače cena iz SE pri ne vem kako nizkih 30 €/MWh je nateg, realna cena je nekje x3... em, čakaj malo še vedno je to 90 €/MWh kar je manj kot TEŠ6.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.079
1.474
113
39
Ker eni pišejo da ni dovolj stroma za EV.

Medtem ko bi 50% NEK poganjalo skor ves naš osebni promet..
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.746
1.649
113
Stvar pogodb z zagotovljenimi odkupi, pač subvencija, ki se jo plačuje danes, namesto takoj ob izgradnji. Torej ne gre za tehnični problem ampak denarni.

Povedano po domače cena iz SE pri ne vem kako nizkih 30 €/MWh je nateg, realna cena je nekje x3... em, čakaj malo še vedno je to 90 €/MWh kar je manj kot TEŠ6.

Koliko pa je ponoči cena iz SE?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.746
1.649
113
Iz današnje epizode "Ko se sanje srečajo z realnostjo": Se še spomnimo halucinacij vw šefov 2 leti nazaj, kako bodo kenslali vse modele, ker bodo še samo evje delali?
Upss

"Not to be left behind by the rest of the industry, Volkswagen is the latest auto manufacturer to walk back its plans to go all-electric" :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Steve

Guru
13. avg 2007
9.746
1.649
113
Točno toliko kot stane hranilnik energije (Akumulacijsko jezero, ČHE, baterije). Ne znaš izračunat? Potem pa bodi raje tiho če nimaš nič pametnega za dodati v debato.

Res je sem bolj tumast. Ti ko si bolj bistre sorte...moraje te baterije biti blazno poceni, glede na to da rastejo na vsakem koraku kot gobe po dežju?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Gasper008