Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
756
113
jaz kadar želim razbiti velike bankovce na male (sem pri Addiko), grem na njihov bankomat v BTC, kjer imajo polog gotovine, vstavim vanj ta velike bankovce, potem pa dvigujem po 40 EUR. sicer pa imajo zgleda res vse banke plačljivo menjavo bankovcev:

1715945793813.png

1715945743240.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.598
5.595
113
če folk s kešom plača, ga moram položit. Četudi sem s.p. - prav moram ga... ne bi mi ga bilo treba, recimo, če ne bi računa izdala. Tisti polog in stroški zanj me pa ne bi skrbel, npr...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
756
113
nekam dosti mi delate z gotovino ... robi pa lukec si že maneta kradljive šapice.
imam prijatelja, ki noče uporabljati kartic. in kadar gremo skupaj kam na potovanje, jaz rezerviram hotel in plačam s kartico za oba, on mi pa potem vrne gotovino. včasih je bilo to s 500 EUR bankovci, no zdaj so 200 EUR bankovci. najbolje je bilo, ko je bil njegov hotel 570 EUR in mi on da 2x500 EUR bankovce pa reče, če lahko še isti dan vrnem razliko, ker mora še nekaj plačati...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.243
898
113
imam prijatelja, ki noče uporabljati kartic. in kadar gremo skupaj kam na potovanje, jaz rezerviram hotel in plačam s kartico za oba, on mi pa potem vrne gotovino. včasih je bilo to s 500 EUR bankovci, no zdaj so 200 EUR bankovci. najbolje je bilo, ko je bil njegov hotel 570 EUR in mi on da 2x500 EUR bankovce pa reče, če lahko še isti dan vrnem razliko, ker mora še nekaj plačati...

A tako se po novem temu rece? *Joke* :D
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
756
113
imam še druge razlage. recimo v času korone, ko so bile gostilne zaprte, sem jaz naročal dostavo malic za našo firmo. dokler nisem ljudi navadil, da so mi vračali preko flik/revolut, se mi je hitro nabirala gotovina, tudi par sto EUR na teden. no takrat je imela Vivid banka neko promocijo, da si dobil 20% cashbacka na plačila s kartico v gostilnah, tako da sem tisto dobro izkoristil, dokler niso ukinili.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
imam še druge razlage. recimo v času korone, ko so bile gostilne zaprte, sem jaz naročal dostavo malic za našo firmo.
ker si ravno omenil, sem se spomnil. V naši firmi še vedno tako naročajo. Dopoldne oz zjutraj pobirajo naročila in gotovino na en kup. Potem ko pripelje malice, pa si še razdelijo drobiž nazaj, če je kdo dal preveč...
Je prednsot, ker ne rabi biti 20 ljudi na kupu, ko pripelje in se z 20 ubadat kako bi kdo plačal... (sem tudi prepričan, da niti nima pos terminala. Eden izmed ponudnikov niti nima prostora, če bi hotel tam jesti. Ima izključno samo dostavo... )
Samo smo leta 2024... se res ne bi dalo kako digitalizirat:)) ?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.520
1.006
113
ker si ravno omenil, sem se spomnil. V naši firmi še vedno tako naročajo. Dopoldne oz zjutraj pobirajo naročila in gotovino na en kup. Potem ko pripelje malice, pa si še razdelijo drobiž nazaj, če je kdo dal preveč...
Je prednsot, ker ne rabi biti 20 ljudi na kupu, ko pripelje in se z 20 ubadat kako bi kdo plačal... (sem tudi prepričan, da niti nima pos terminala. Eden izmed ponudnikov niti nima prostora, če bi hotel tam jesti. Ima izključno samo dostavo... )
Samo smo leta 2024... se res ne bi dalo kako digitalizirat:)) ?
N26 ima odgovor na to: https://n26.com/en-eu/split-the-bill
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.520
1.006
113
Na hitro sem pogledal...
Kako dostavljalec dobi denar? Predvidevam, da edino preko pos terminala? Prisloniš telefon ali kartico...
Eden od uporabnikov mora "založiti" (plačati) za vse, potem pa označi kdo mu mora vrnit. In koliko?

Zatakne se verjetno že pri pos terminalu, ker ga vsi dostavljalci sigurno nimajo.
Tako, en plača dostavljalcu, potem pa grejo zahtevki za plačilo njihovega deleža vsem, ki jih označiš.

Če ne moreš plačati s kartico pri naročilu (spletna stran, aplikacija) ali dostavi (POS terminal), potem pač še naprej zalagaš keš za pol firme, ne vem kaj bi tukaj izumil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
27. jan 2022
4.957
1.816
113
Spet smo v Evropi/Sloveniji najpametnejši na svetu. :bonk:

Za 1. maj sem bil v Južni Koreji - vse ampak res vse sem plačeval s kartico (no razen 4X gorivo, ker ni sprejelo non-korea kartic), od malih spominkov in prigrizkov (najmanjši znesek je bil nekih 80 centov!!) do seveda vseh ostalih stvari. Še zadnja beznica ali ulična prodaja ima POS terminal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in BuDi

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.001
3.298
113
Spet smo v Evropi/Sloveniji najpametnejši na svetu. :bonk:

Za 1. maj sem bil v Južni Koreji - vse ampak res vse sem plačeval s kartico...
Mnogi kavč zagovorniki gotovine pravijo, da je še v tako razviti državi kot je Japonska gotovina sveta, da je to primer dobre prakse ker skoraj nikjer ne jemljejo kartic. - Prideš dejansko tja 2024 pa vsi jemljejo kartice in vsaj 30 drugih plačil. Branjevci na zakotnih vaških tržnicah imajo vsi vsaj PayPay karkoli že to je.

GNIU9ZpaEAAX7mC.jpg


GNIU9ZZaYAEN3hy.jpg