Normiranci adijo?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poanta popoldanca je zmanjšanje dela na črno in s tem so to čisto ubili. Meja bi lahko bila nižje, recimo 12k€ ima 80% priznanih stroškov, 12-25k€ 60%, nad 25k€ 40% priznanih stroškov. Sedaj pa so zadevo uničili, ker popoldanski fušarji čisto izpadejo in se bo povečalo delo na črno. Ta vlada res ne ve zgleda, kaj je sploh poanta takega režima kot je bil. TO je uničevanje gospodarske aktivnosti!
Kje ste pa pobrali te cifre? :sprasujemse:
Precejšnje spremembe so predvidene pri obdavčitvi samostojnih podjetnikov, ki so vključeni v sistem normiranih odhodkov. Za s.p., ki imajo do 35.000 evrov dohodka, se ne bo spremenilo nič, za del dohodka nad 35.000 in do 100.000 evrov pa se bodo priznani normirani odhodki znižali na 40 odstotkov (sedaj 80 odstotkov, a največ 80.000 evrov), pogoj bo vključenost v pokojninsko in invalidsko zavarovanje vsaj devet mesecev (prej pet mesecev). Vlada je na tem področju v zadnjem trenutku vnesla dodatno spremembo in mejo, pod katero ne bo sprememb, zvišala s 25.000 na 35.000 evrov.

Priznani normirani odhodki bodo na 40 odstotkov znižani tudi za vse popoldanske s.p. (sedaj do 50.000 evrov prihodka 80 odstotkov, a največ do 40.000 evrov).
Vir:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.044
9.227
113
40
MB
sej te cifre so bile aktualne, do menda včeraj zvečer, ko so naredili spremembo.

edit: tovariš bizi pač se *****, tolko da se *****.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.213
681
113
Bizi, vir je : "Priznani normirani odhodki bodo na 40 odstotkov znižani tudi za vse popoldanske s.p. (sedaj do 50.000 evrov prihodka 80 odstotkov, a največ do 40.000 evrov)."

Torej, vsi, ki doma fušajo po šihtu zato, da si malo popravijo plačo rednega dela, so obravnavani enako tisti s 5000€ do 35.000€. Normitranec je kdo, ki ima malo stroško, primer šraufaš avte, urejaš vrtove, programiraš, skratka prodajaša samosvoje roke/znanje za nekaj tisočakov popoldan na leto. Sedaj si na istem, ali delaš 8000 ali 35.000.

PRIMER:
30.000 prihodka plača 3600€ dohodnine + cca. 960 za prispevke; = 4560€, efektivno 15,2% obdavčen
8000 prihodka plača 960€ dohodnine + cca. 960 za prispevke; = 1920€, efektivno 24% obdavčen

Ravno zato je normiranec, da nima računovodtsva in da ni dela na črno. S sedanjo obdavčitvijo so zjebal male ljudi kot se za vlado spodobi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.044
9.227
113
40
MB
Na financah so pisali da se pomika na 35k.

komunikacija malo spominja na eno vlado pa se ne morem spomnit zdaj na katero.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.500
3.550
113
Itaq.
Šraufaj v službi,ne pa doma.
Itaq pa bodo najbolj jamrali tisti ki hodijo v javno službo se štemplat,pol pa popoldne delat.

Ker , če že delaš imaš po službi ne prav veliko volje za delo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in Ateis

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.204
2.293
113
sej te cifre so bile aktualne, do menda včeraj zvečer, ko so naredili spremembo.

edit: tovariš bizi pač se *****, tolko da se *****.

Prvič slišim to verzijo pa sem kar spremljal? Jaz se spomnim tiste verzije ki je enaka sedanji le da je nad 25k prinanih 50% stroškov.
Na financah so pisali da se pomika na 35k.

komunikacija malo spominja na eno vlado pa se ne morem spomnit zdaj na katero.

Ja saj tudi po 24ur je sedaj bilo da se do 35k ne spremeni nič. Hkrati pa ni bilo nič rečeno kako je s popoldanci.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
A je kdo zasledil, od kdaj naprej naj bi ta zakon veljal?
Verjetno z naslednjim letom?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.997
1.115
113
www.adriamedia.si
Itaq.
Šraufaj v službi,ne pa doma.
Itaq pa bodo najbolj jamrali tisti ki hodijo v javno službo se štemplat,pol pa popoldne delat.

Ker , če že delaš imaš po službi ne prav veliko volje za delo.
Zakaj že ne? Lepo oddelam svoj šiht (pa ni v javnem sektorju) pol pa še kaj naredim za zraven (na čisto drugem področju, z drugimi znanji in v drugi industriji). Ni veliko, ampak doslej se mi je splačalo, pa čisto fajn mi je bilo, da delam še kaj drugega in da ne pozabim in da izkoristim stvari, ki jih znam. Zdaj pa ... Ne vem, a si mi bo še dalo. Če imajo raje 0 od mene kot nekaj ... Pa naj imajo nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in igi

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Eni bi po dve službi pa denarja ohoho, drugi nimajo pa nobene pokasirajo pa inflacijo. Ne gre to tako. :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.204
2.293
113
Ne vem, a si mi bo še dalo. Če imajo raje 0 od mene kot nekaj ... Pa naj imajo nič.

Ne skrbi, pa bo kdo drug, bodo pa imeli od njega. Nihče ni nenadomestljiv. Sicer pa če razumem prav, opravljaš ljubiteljsko "popoldansko" dejavnost, ki je storitvene narave in stroškov nimaš veliko? A ja 12% res preveč, si prepričan?
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Eni bi po dve službi pa denarja ohoho, drugi nimajo pa nobene pokasirajo pa inflacijo. Ne gre to tako. :fredi:
...in kaj je narobe, če je nekdo sposoben in dela dve službi, tudi jaz sem to počel v preteklosti in si zgradil hišo, ki bi mi jo radi fejst obdavčili (nihče mi ni nič šenkal), eni pa mislijo da jim pripada neprofitno stanovanje, raznorazne podpore in dodatki, samo delat jim pa ni treba...kdor dandanes želi delat, delo najde...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85, Pepe in igi
27. jan 2022
4.957
1.816
113
...in kaj je narobe, če je nekdo sposoben in dela dve službi, tudi jaz sem to počel v preteklosti in si zgradil hišo, ki bi mi jo radi fejst obdavčili (nihče mi ni nič šenkal), eni pa mislijo da jim pripada neprofitno stanovanje, raznorazne podpore in dodatki, samo delat jim pa ni treba...kdor dandanes želi delat, delo najde...
Samo rdeče mi pojasni v številkah prosim. Pa ne pozabit na "davke", ki jih že sedaj plačuješ na nepremičnine, se jim pa reče NUSZ - nadomestilo UPORABE stavbnega zemljišča - komu in zakaj to plačuješ odkar smo vsi lastniki lastne zazidalne parcele?

Ker toliko dreka kot mešate okoli nepremičninskega davka, ni še nobena vlada v Sloveniji nasrala - vključno s prejšnjo in sedanjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jonny77

igi

Guru
13. okt 2007
5.415
1.033
113
Celje
Obišči stran
Ne skrbi, pa bo kdo drug, bodo pa imeli od njega. Nihče ni nenadomestljiv. Sicer pa če razumem prav, opravljaš ljubiteljsko "popoldansko" dejavnost, ki je storitvene narave in stroškov nimaš veliko? A ja 12% res preveč, si prepričan?
hja, ko dodaš še prispevke je moja ocena, da jih bo kar nekaj raje na črno sedaj delalo (spet odvisno od branže in če je to možno)
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak