hudič je v drobnem tisku

22. jul 2007
12.909
1.350
113
123
lahko da je že staro, to sem dobil na mail;


Pozdravljeni!



Rada vas bi opozorila na svojo slabo izkušnjo, ki sem si jo nehote "pridelala" sama.



V trgovini sem izpolnila listek za nagradno žrebanje za avtomobil. Tega lahko izpolnite v Tušu, Leclerku, Nami in še kje. Listek sem izpolnila po predpisih, ga seveda podpisala in na njem pustila svojo mobi številko. Po tistem sem začela dobivati na telefon neka posebna "komercialna" sporočila, ki so me doslej stala že čez 100 evrov, pa še nekaj me bodo.



Prvi mesec sem se znesku le čudila in vse skupaj celo zanemarila. Ko pa sem naslednji mesec končno ugotovila, da nekaj ni v redu, je bilo že zelo pozno oz. prepozno. Takoj sem klicala operaterja - v mojem primeru Simobil, kjer mi je uslužbenka zablokirala vsa komercialna sporočila na moji številki. In to je edini način, da se izognete tej kraji.



Včeraj sem dobila ponovno račun. Spet sem lažja za 40 evrov, saj je bil moj včerajšnji račun okoli 60 evrov, sicer pa je bil običajno (v "normalnih" mesecih) težak okoli 20 evrov . Ponovno sem klicala na Simobil in jih prosila, da to krajo objavijo v medijih. Vprašala sem operaterko, zakaj nič ne naredijo, pa mi je prijazno razložila, da je spodaj na listku droben tisk, s katerim smo sami dovolili, da našo številko uporabjo v komercialne namene. In tako so pred zakonom sami kriti.



In še nekaj. Operaterka mi je povedala, da je sedaj te kraje ogromno in se hitro širi.



Samo danes sta se mi javili dve prijateljici z istimi težavami. Naj povem, da se to ne dogaja le Simobilovim uporabnikom, temveč tudi uporabnikom ostalih operaterjev.

Očitno pa sem bila sama ena od bolj začetnih "srečnic", ki se mi je to zgodilo, zato to sporočilo pošiljam vsem svojim prijateljem, da lahko to krajo pri sebi preprečijo.



Srečno
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
In res je, v drobnem tisku vse JASNO piše. Žal je pač tako. Preberi in vedel boš. Glede nagra. igre pri Tušu ni bilo nobenega SMS kluba, če se ne motim pa ni bilo potrebno plačati tudi akontacije dohodnine.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.633
5.585
113
Koliko sporočil pa je prejela, da je prišlo do takega zneska?
confused-1.gif
 

NoboDyy

Zelenc'
6. nov 2011
18
0
1
Jaz temu ne verjamem ravno.. Ljudje marsikaj preveč napihnejo.. Jaz sem že velikokrat tak listek izpolnil (največkrat Leclerc) pa še enega sporočila nisem dobil !
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ce ti nekomu das tel. ti nemora kar racuna nabijat in ne trolaj.

Oni so ti poslali nek Sms z kako kodo, ti si jo lepo poslala nazaj bla bla,
Sicer pa droben tisk, ovc za strizt bo vedno dovolj.

Zanimivo, kako moski nimamo takih tezav, zenske pa konstantno...


Ja, kar zrebanje za avto imajo, kakopak...

hysterical-1.gif
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Japajade.... Komot ti nabijejo račun! Temu se reče, komercialna sporočila, kot je bilo že omenjeno. Tudi sam sem imel isto, potem sem si pa dal blokirati vse "komercialne" številke.... Ko izpolniš in podpišeš listek se strinjaš, da ti lahko to sranje pošiljajo.... Daj si nastavitv prepoved pošiljanja na tvojo cifro iz komercialnih številk pa bo mir.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.778
251
113
mene pa zanima, zakaj avtorica članka piše o kraji, ki to sploh ni? Sej je sama podpisala in se strinjala s pogoji... to zame ni ravno kraja. je pa nateg. fajn nateg. In ja... moški nimamo ravno problemov s tem...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.108
3.588
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Japajade.... Komot ti nabijejo račun! Temu se reče, komercialna sporočila, kot je bilo že omenjeno. Tudi sam sem imel isto, potem sem si pa dal blokirati vse "komercialne" številke.... Ko izpolniš in podpišeš listek se strinjaš, da ti lahko to sranje pošiljajo.... Daj si nastavitv prepoved pošiljanja na tvojo cifro iz komercialnih številk pa bo mir.
Ne govori bedarij, kar tako ti ne morejo zaračunati, ker potem lahko grem jaz zdaj v leclerc in na listek napišem sosedove podatke in telefonsko številko, pol pa ga naj lupijo.
bonk.gif

Oni dejansko potem tebi pošljejo sms, kjer te vabijo v nek sms-klub, v kolikor se strinjaš z včlanitvijo, moraš poslati povratni sms z neko kodo, recimo "LECLERC KLUB VPIS" na neko številko 2929. S poslanim smsom se strinjaš z nekimi pravili na www.blabla.com. Potem si dejansko včlanjen in dobivaš plačljiva sms sporočila.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.778
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
mene pa zanima, zakaj avtorica članka piše o kraji, ki to sploh ni? Sej je sama podpisala in se strinjala s pogoji... to zame ni ravno kraja. je pa nateg. fajn nateg. In ja... moški nimamo ravno problemov s tem...

Pomoje je to bolj neko verižno pismo z namenom zastraševanja oz. ne vem kaj se pridobiva s temi verižnimi pismi.... Polno takih zgodb je slišati, nikjer ni pa junaka, ki bi se javno izpostavil... Kakor je bilo rečeno: Meni se zameri npr. sodelavec, jeeee, idealna prilika za maščevanje.... nerealno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Japajade.... Komot ti nabijejo račun! Temu se reče, komercialna sporočila, kot je bilo že omenjeno. Tudi sam sem imel isto, potem sem si pa dal blokirati vse "komercialne" številke.... Ko izpolniš in podpišeš listek se strinjaš, da ti lahko to sranje pošiljajo.... Daj si nastavitv prepoved pošiljanja na tvojo cifro iz komercialnih številk pa bo mir.
Ne govori bedarij, kar tako ti ne morejo zaračunati, ker potem lahko grem jaz zdaj v leclerc in na listek napišem sosedove podatke in telefonsko številko, pol pa ga naj lupijo.
bonk.gif

Oni dejansko potem tebi pošljejo sms, kjer te vabijo v nek sms-klub, v kolikor se strinjaš z včlanitvijo, moraš poslati povratni sms z neko kodo, recimo "LECLERC KLUB VPIS" na neko številko 2929. S poslanim smsom se strinjaš z nekimi pravili na www.blabla.com. Potem si dejansko včlanjen in dobivaš plačljiva sms sporočila.

Jaz sem imel isto sranje. Saj ti lepo piše v drobnem tisku da se s podpisom včlaniš v klub. Ni potrebno nič potrjevati
smile-1.gif


Sam sem isto v enem mesecu dobil okoli 20 eur, je bilo pa tako da ti pošljejo reklamo za kao 3 brezplačne ohranjevalnike zaslona, melodije, slike....... brezvezno sranje uglavnem. Saj ti piše spodaj tudi cena prejetega sporočila.

LP
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Za vse ki ste bili nategnjeni, ali pa nebi radi bili;

Tukaj je link, stisnite predzadnj rdeč knof "natisni", izpolnite, date vse izklop, za moneto se sami odločite, (ne pozabite da se mobič izgubi)
zadevo izpolnjeno poslikate z mobičem ali digičem, in pošljete zadevo na info@mobitel.si ; Vklop/izklop zunanjih storitev - *vašeime*

To je to, 2 minuti dela pa znate prišparat kr nekaj dnarja.

LINK: http://www.mobitel.si/pomoc-in-nastavitve/obrazci.aspx
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Kaj pa če jaz izpolnem liste v imenu znanca in gor vpišen njegove podatke?! V tem primeru gre jasno za krajo!
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
poi
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Kaj pa če jaz izpolnem liste v imenu znanca in gor vpišen njegove podatke?! V tem primeru gre jasno za krajo!

Zato pa pravim, da je frčafela mogla prejet SMS v stilu da more kodo "tuskpi98j" poslat na 5548 da potrdi igranje v žrebanju...

Droben tisk pa pravi da bodo pošiljali reklama sporočila, joi obveščali o poteku ya 1,89€ na SMS...

Tako da če ti nekoga prijaviš in če on ne pošlje kode nazaj se nič nebo zgodilo, vsaj tako je bilo pred časom...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
No tukaj sem pa razočaran nad Tušmobilom ker še vedno ne omoča blokade takih sporočil. Predvidevam da dobijo dočen delež in jim ni v interesu.
 

BaSe

Zelenc'
22. sep 2007
28
0
1
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
No tukaj sem pa razočaran nad Tušmobilom ker še vedno ne omoča blokade takih sporočil. Predvidevam da dobijo dočen delež in jim ni v interesu.

ponavadi je bilo samo tak, da si poslal povratni sms z besedo STOP pa se te izpisali
wink-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik leibstandarte pravi:
A se slučajno ve, katero mobi številko imajo Janša, Jankoviæ, Kresalka in ostali paraziti v politiki?
V google napiši TIS ali pokliči 1188 in vpiši ali povej ime parazita, ne pa da spamaš !