H7 "Xenon" zarnice

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mi je cez vikend sla H7 zarnica, pa sem jo sel danes kupit in sem bil negativno presenecen nad ceno - 7,41 EUR. No sej ni spet toliko drago a sem pricakoval da bo cena 3-4 EUR. Sej to zdaj niti ni tolk pomembno, me pa zanima naslednje.

Sem sel posledicno na eBay in zasledil, da ti iz Hong Konga (ali Tajvana) posiljajo raznorazne "Xenon" H7 halogen zarnice za 4,5 EUR s postnino. Cena je za 2 zarnici. Primer.

Ce prav razumem, omenjene zarnice pasejo na navadno luc al je potrebno imet xenon kit? Kolikor sem jaz razumel, so za navadne luci. Zdaj vprasanje kaksno zivljensko dobo imajo take zarnice a so v osnovi nekje 30% cene originalnih zarnic s pooblascenega servisa oziroma 50% cene drugih neorginalnih zarnic (ki sem jih nasel na netu).

Kaj mislite?
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.753
6.622
113
To samo sveti bolj belo. Ni primerljivo s xenon, je pa boljše kot navadne rumene.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Tale čunga lunga žarnica ni vredna popolnoma nič. Belo svetlobo pri halogenkah dobijo z obarvanim (modro) steklom, kar pomeni tudi manjšo svetilnost. In katastrofalno vidljivost v dežju.

Običajne H7 so popolnoma ok izbira. Za kakšne boljše žarnice boš plačal bistveno več, trajale bodo bistveno manj, učinek pa ne bo ravno bistveno boljši. Čeprav se pri boljših modelih pozna razlika - jest imam v avtu Osram Nightbreaker, ki res svetijo bolje. In zaenkrat še držijo po 9 mesecih. Je pa tudi cena 10€ (kar je še zmeraj poceni proti kakšnim Philipsovim modelom).

O še eni moji izkušnji pa tukaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.753
6.622
113
Katere H7 žarnice so pa kao top ? Da svetijo "belo", daljši snop, etc?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
In kaj je tu kaznivo? A so potem tut NightBreaker, Silverstar, itd... ki jih prodajajo tu po trgovinah "nelegalna" žarnica?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Hvala na odgovoru, nisem lih strucko na tem podrocju in ocitno so pol res te "cheap shit" zarnice bolj za okras kot kaj drugega.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
NB so dobre in še cena ni pretirana. Svetijo bolje od klasike (močneje, dlje) in imajo bolj belkasto svetlobo. Ampak to ni xenon-bela svetloba - takšno pri halogenkah dobiš z modrim steklom in od tega samo beži!

Zelo pa hvalijo Philips X-Treme Power, ki se končno dobijo tudi pri nas, ampak je cena
uf-1.gif


Vse skupaj pride še dražje, ker moraš to robo pogosteje menjat. Po forumih sem bral, da so crkovale tudi po 3-6 mesecih.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
In kaj je tu kaznivo? A so potem tut NightBreaker, Silverstar, itd... ki jih prodajajo tu po trgovinah "nelegalna" žarnica?

ne, ampak mariskatera druga pa je res "nelegalna"
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.753
6.622
113
Imam xenon, ampak bi imel še podobno svetlobo za dolge luči. Malce namreč moti, ko se preklopi na dolge, pa vse rumeno
wink-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Hvala za vse odgovore, mi je zdaj mal bolj jasno. No ko mi naslednjic crkne bom verjetno nabavil NightBreaker, zdaj mi je skoda denarja, ce sem do sedaj vozil z navadnimi brez problemov, mislim da bo slo se naprej.
smile-1.gif


Iz UK pride komplet dveh zarnic 17,5 EUR s postnino.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Kaj pa vem. Jest imam za dolge Philips Blue Vision in te nimajo problemov s slabo vidljivostjo v mokrem. Svetloba je precej bolj bela od navadnih, ampak verjetno še zmeraj bolj rumenkasta od xenona.

Vidim pa, da so na mimovrste H7 zelo drage. Pri meni so dolge H1 in te so precej cenejše.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Hvala za vse odgovore, mi je zdaj mal bolj jasno. No ko mi naslednjic crkne bom verjetno nabavil NightBreaker, zdaj mi je skoda denarja, ce sem do sedaj vozil z navadnimi brez problemov, mislim da bo slo se naprej.
smile-1.gif


Iz UK pride komplet dveh zarnic 17,5 EUR s postnino.

Ce imas zaromete ok potem vzami tiste Osram +30% (modro pakiranje). So poceni in zanesljive.
NB pride bolj prav ce je zaromet ze serijsko bolj zalost
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.753
6.622
113
Če se ne motim imam jaz H7 za dolge.

Pa saj teh par ojrov ni problem, če le potem lepo sveti. A pri tej "poplavi" produtkov človek težko ve kaj nabaviti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imam xenon, ampak bi imel še podobno svetlobo za dolge luči. Malce namreč moti, ko se preklopi na dolge, pa vse rumeno
wink-1.gif

Nightbreaker ima najbolj belo svetlobo od vseh videnih halogenski žarnic ... in ni nič "modrikasta". Je pa fora teh žarnic krajša življenska doba. Za dolge luči vseeno ni tako kritično, meni NB držijo v rangu enega leta.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
vse te zaarnice svetijo za en drek, nabijajo samo ceno razlike pa ni skoraj nikaksne, zarnice pa imajo 3x krajso zivljensko dobo.Edina resitev je mocnejsa zarnica recimo 100W tam je nekaj vec svetlobe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.753
6.622
113
Sploh se ne gre za to, da premalo sveti.

ampak za to, da se oči navadijo na tisto rumeno, potem pa preklopim na xenon, pa spet rabijo nekaj časa da se navadijo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Citat:
Nightbreaker ima najbolj belo svetlobo od vseh videnih halogenski žarnic

Ni res. Sem probal Narva Power White, ki imajo dejansko belo svetlobo, ampak se v dežju vidi za en jebeštrga. In sem jih zamenjal z NB, ki v primerjavi s PW vleče na rumenkasto. To vidiš, ko enkrat primerjaš eno zraven druge.

NB ima samo en del stekla obarvano šibko modro, PW pa je cela modrikasta zato ima tudi (bolj) belo svetlobo. Tiste, ki so obarvane še močneje pa imajo lahko celo modrikasto svetlobo.

Halogenka sveti rumeno. Z modrim filtrom porežeš rumeno in močnejši kot je, bolj je barva bela in kasneje celo modra. Ampak hkrati je tudi svetilnost slabša.

@mac77: razlika se pozna, čeprav ni velika. Ni fora samo v barvi, tudi v polnitvi žarnice. Res pa je, da 100W da še najboljši rezultat, ampak moraš imeti primerne luči in napeljavo. Drugače hitro skuriš kak kabel, stikalo, parabolo...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.893
3.926
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Nightbreaker ima najbolj belo svetlobo od vseh videnih halogenski žarnic

Ni res. Sem probal Narva Power White, ki imajo dejansko belo svetlobo, ampak se v dežju vidi za en jebeštrga. In sem jih zamenjal z NB, ki v primerjavi s PW vleče na rumenkasto. To vidiš, ko enkrat primerjaš eno zraven druge.

NB ima samo en del stekla obarvano šibko modro, PW pa je cela modrikasta zato ima tudi (bolj) belo svetlobo. Tiste, ki so obarvane še močneje pa imajo lahko celo modrikasto svetlobo.

Halogenka sveti rumeno. Z modrim filtrom porežeš rumeno in močnejši kot je, bolj je barva bela in kasneje celo modra. Ampak hkrati je tudi svetilnost slabša.

@mac77: razlika se pozna, čeprav ni velika. Ni fora samo v barvi, tudi v polnitvi žarnice. Res pa je, da 100W da še najboljši rezultat, ampak moraš imeti primerne luči in napeljavo. Drugače hitro skuriš kak kabel, stikalo, parabolo...

Bela svetloba na cesti ali v luči? (priznam da sem stestiral samo arzenal žarnic od philipsa in osrama)

Precej odvisi tudi kje testiraš. Na neki stari skurjeni paraboli (po možnosti še rjasti) bo vsaka žarnica dobila rumen odtenek. Meni pri novih lučeh sveti NB na cesto zelo belo (in zelo belo zgleda tudi če pogledaš od zunaj pri dnevni svetlobi). V primerjavi z recimo silverstarko zelo bolj belo .. glede klasične halogenke pa sploh ne bom omenjal.