Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.946
834
113
"Delavci v javnem zavodu bodo s soglasjem delodajalca lahko delali v drugem javnem zavodu"
Kaj to pomeni?
"kdor dela na ZZZS napotnico lahko dela na ZZZS napotnico kjerkoli" ali "kdor dela v državnem zavodu lahko dela dodatne le v državnem zavodu"?

"Če bodo odklanjali nadurno delo v zavodu, kjer so zaposleni, ne bodo dobili soglasja za delo pri drugem izvajalcu"
In kaj to pomeni?
Tistih obveznih 8 nadur tedensko ali "če ne narediš 345 nadur mesečno, ne dobiš soglasja".

Ma čim prej naj sprejmejo čim bolj omejujoč zakon, pa mir.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.260
4.765
113
1. Ne razumem, kako je lahko ali bi v bodeče kdorkoli zapisal v nek zakon, da je 8 nadur tedensko obveznih.
2. Od kdaj smo zabredli tako globoko, da je delavec "lastnina" delodajalca in ta nadzira, kaj počne izven delovnega časa?
Na oblasti morajo biti neki ultra kapitalisti, da jim sploh kaj takega pride na misel. Mislil sem, da nismo več v kapitalizmu brez kakršnekoli regulacije pravic delavcev.
Vsak delodajalec ima vse možnosti, da lojalnost delavcev med delovnim časom in izven delovnega časa dobi z mehkimi metodami. Tudi javni zavod, ki se ukvarja z zdravstvenimi storitvami.
Kaj bo naslednja pogruntavščina trenutne politike? Pridobiti lojalnost volivcev tako, da ukine volitve?

Glede napadov na zdravstveno osebje: državljani bi morali biti enakopravni. Vsak napad je treba enako obravnavati. Ni prav, da se napad na policista obravnava drugače kot napad na "navadnega smrtnika". Strožje je potrebno obravnavati vse napade tako fizične kot verbalne. Na kateregakoli državljana.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: BuDi in jonny77

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.260
4.765
113
Zdravniki so že doooolga leta izjema, nimajo omejitve 20 ur /mesec oz. 170 / leto, ampak (samo) 8 ur na teden.
Ampak kot maksimum, ki se je povsem izrodil z nekimi "soglasji za nadurno delo preko zakona" in ne kot obveza.
Rekel bi, da bi soglasja za nadurno delo na normalnem sodišču morala pasti. Delavec je bistveno šibkejši subjekt od delodajalca in delodajalec in politika sta uvedla taka soglasja s pozicije moči.
Delodajalec mora poskrbeti, da je delo tako organizirano, da ima zanj dovolj delavcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.343
957
113
Titograd
Zgodba tisočerih v zdravstvu... 60 urni delovni teden, 230+ ur mesečno, leto za letom. Tudi več kot 24 ur v kosu, najprej redno delo, potem pa še aktivirana pripravljenost. Se ne čudim da je v obeh UKC-jih 20% bolniška odsotnost.

Enostavno s tako organizacijo dela toliko kadra ne bo moglo delati takšno količino. Nekaj zavodov itak ne bi moglo več niti obstajati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

erikson

Guru
25. avg 2007
21.633
5.585
113
1706374.max-1280x1280.jpg